× Připravujeme pro Vás nový web!

Reference

JIP východočeská, a.s.
Zadavatel: JIP východočeská, a.s.

Návrh a realizace osvětlení skladových hal o celkové ploše 40 000 m2

JIP východočeská, a.s.

[design/2012/jip-logo.png]Česká rodinná firma za 20 let svého působení zaujala přední místo na tuzemském trhu ve velkoobchodním prodeji potravin bez zásadní specifikace prodejního místa (gastronomie, retail, catering), provozování sítě prodejen Cash & Carry a maloobchodních prodejen. JIP je logistickým partnerem pro ČR: Jan Becher Karlovarská Becherovka, člen holdingu Pernod Ricard, dále pivovaru Staropramen, Bernard, Kofoly a dalších s vlastní síti logistických center a velkoobchodních skladů.

Řešení

Návrh a realizace osvětlení skladových hal o celkové ploše 40 000 m2. S ohledem na provozní podmínky s téměř nepřetržitým provozem, výši instalace osvětlení v rozmezí 12 - 15 m jsme zvolili instalaci průmyslových LED svítidel EuledK100 HS ( 120W ) s možností upgradu výkonu svítidla, což přináší investorovi garanci udržení požadované úrovně intenzity osvětlení po 5 letech provozu.

Benefit pro klienta

  • úspora spotřeby elektrické energie o 70 %
  • návratnost investice 1,6 roku
  • navýšení intenzity osvětlení o 65 %
  • záruka intenzity svítivosti i po 5 letech
  • bezúdržbovost světelné soustavy
[references/JIP_1.jpg] [references/JIP_2.jpg] [references/JIP_3.jpg]

Žabka
Zadavatel: Tesco Franchise, Stores ČR a.s.

Výměna stávajícího osvětlení za produkty EULED v prodejních jednotkách obchodního řetězce Žabka.

[design/2012/zabka-logo.png]Na začátku roku 2012 jsme započali s realizací výměny původních světelných zdrojů za produkty EULED v cca 93 stávajících prodejních jednotkách obchodního řetězce Žabka a zároveň instalujeme LED svítidla do nových prodejen, které prochází remodelingem.

Osvětlení navrhujeme na míru každé konkrétní prodejní jednotce, jelikož každá z prodejen je specifická a je třeba řešit osvětlení tak, aby vyhovovalo atypickým prodejním plochám.

Harmonogram samotné realizace sestavujeme vždy tak, abychom co nejméně zasáhli do provozu konkrétní prodejny.

Výsledkem je moderní, bezúdržbové, vysoce kvalitní osvětlení snižující spotřebu elektrické energie (v závislosti na každé prodejní jednotce) o cca 50 % s návratností prvotní investice do 1,5 roku.

Vyjádření klienta

„Velmi příjemně mne překvapil výsledek záměny běžného zářivkového osvětlení za EULED. Nejen, že jsou naše provozovny nyní nasvíceny mnohem lépe, než s původním osvětlením, ale už se nám v praxi ověřuje úspora nákladů na elektrickou energii, kterou nám společnost LED live s.r.o. garantovala.“

Jiří Toužimský
Store Build/Fitout Manager
(vyjádření k pilotnímu projektu, srpen 2011)

[references/ref-zabka-1.png] [references/ref-zabka-2.png] [references/ref-zabka-3.png]

VŠCHT
Zadavatel: Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Návrh a realizace osvětlení, budova Volha, vysokoškolské koleje VŠCHT v Praze.

Realizace: listopad 2011 - březen 2012

[design/2012/vscht-logo.png]S ohledem na téměř nepřetržitý provoz byla realizace rozdělena do více etap, aby došlo k minimálnímu narušení chodu provozu ubytovacích a stravovacích zařízení.

1. etapa: Osazení společenských prostor (chodby, schodiště). 649 světelných zdrojů.
2. etapa: Osazení vstupní haly. 131 světelných zdrojů.
3. etapa: Osazení studentské menzy, včetně kuchyně. 303 světelných zdrojů.
4. etapa: Osazení ubytovacích pokojů. 1112 světelných zdrojů.

Vyjádření klienta

„Děkuji za kvalitně odvedenou práci. Vážím si zejména profesionálního přístupu a odbornosti od počátečního sestavení harmonogramu prací, vypracování rozpočtu odpovídajícího našim finančním možnostem, po jeho dodržení do samotného předání zakázky. Výsledek potvrdil kvality produktů EULED a jeho řešení“

Ing. Stanislav Starý
ředitel SÚZ VŠCHT

Úspora: 1.523.000 Kč / rok
Návratnost investice 1,9 roku.